Jack Dorsey: “Bitcoin, 10 Yılda Yegane Para Birimi Olacak”

Geçtiğimiz günlerde Twitter’da kripto para yasağı ile gündeme gelen Dorsey: “Dünyanın sonu geldiğinde dünya tek bir para birimine sahip olacak ve ben şahsen bunun bitcoin olacağına inanıyorum.” açıklamasında bulundu. Kendisine göre, para birimlerinin tamamen kripto para şekline gelmesinin en az 10 yılı bulacağını vurguladı. Dorsey bir Bitcoin hayranı olsa da ona göre Bitcoin’in giderek popülerleşmesi çok da büyük bir sürpriz değil. Bu geçişin giderek hızlanacağını vurguladı. 

Dorsey aynı zamanda Square Cash uygulamasından Bitcoin satma ve satın alma seçeneği ekleyen Square’in CEO’luk görevini de sürdürüyor. Şirket ayrıca dijital paranın avantajlarını gösteren resimli bir çocuk hikayesi yayınladı. Dorsey, belirtmediği miktarda da kripto paranın varisi konumunda.

Twitter, Kriptokrasi Reklamlarını Yasaklayabilir

Twitter hakkında soru sorulmasını reddeden Dorsey, Square’in tanıtım turu bir parçası olarak Londra’da idi. Twitter hakkında soruları cevaplamayı reddetmesine rağmen, Square tanıtımı ve kripto paralar ile yaptığı açıklamalar tanıtım turunda epey ilgi çekti.

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz

Jack Dorsey: “Bitcoin, 10 Yılda Yegane Para Birimi Olacak”

Kripto Para

10/06/2018 | Yorum Yok | 295 | sercan5252