Sabancı, ‘Kripto Para Ortaklığı’ Haberlerini Yalanladı!

Dün gündeme bomba gibi düşen bir iddia, ülkemizin en köklü iki şirketi olan Koç ve Sabancı’nın yeni bir kripto para biriminin arzı için oluşturdukları ortaklıkla ilgiliydi. Tcc Teknolojileri A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı Alphan Manas kaynaklı habere göre her iki şirket de ilk etapta olumlu yanıtlar vermişlerdi.

Alphan Manas

TCcoin adı verilecek olan yeni kripto paranın Koç ve Sabancı bünyesinde bulunan ürünlerin satışında kullanılacağı söylendi, hatta hükümetin proje hakkında ikna edilmesi için çalışmalara başlandığı da belirtilmişti. Ancak Sabancı Holding yaptığı resmi açıklamayla iddiaları reddetti:

“Bugün çeşitli yayınlarda yer alan ‘dijital para’ konulu haberler üzerine açıklama yapılması gereği doğmuştur. Sabancı Holding Yönetim Kurulu tarafından bu yönde alınmış bir kararımız yoktur. Kamuoyunun bilgisine sunulur”

Sabancı Holdin kısa bir açıklama ile iddiaları reddederken Koç Holding’den henüz bir açıklama gelmiş değil. Ayrıca Alphan Manas da Sabancı’nın reddi konusunda yeni bir açıklamada bulunmadı. 

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz

Sabancı, ‘Kripto Para Ortaklığı’ Haberlerini Yalanladı!

Kripto Para

10/06/2018 | Yorum Yok | 287 | sercan5252