Standard Chartered Bank’e Türkiye’den önemli transfer

Deniz Güven / Webrazzi Summit 2012

Türkiye’de dijital bankacılık ve finansal teknoloji dikeyinde tanınmış isimlerden Deniz Güven, Standard Chartered Bank‘e transfer oldu.

Son olarak Garanti Bankası’nda Dijital Ürünlerden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Deniz Güven, Standard Chartered’ın bireysel ve KOBİ bankacılığı yaptığı 33 ülkede uçtan uca müşteri deneyimi, dijital ürün ve servisler ve açık bankacılık (api banking) ürünlerinden sorumlu olacak. Şubede ve dijitalde tüm müşteri deneyimlerini benzer noktaya getirmenin yollarını ararken bir yandan da yeni dijital ürün ve servisler çıkarmak için çalışacak.

Finansal teknoloji girişimleriyle yakın temas

Garanti Partners hızlandırma programının mentor listesinde yer alan Güven’in görevlerinden biri de SC’nin inovasyon laboratuvarı eXellerator‘ın yönetimini üstelenmek. Diğer yandan Fintech Super Charger adlı finansal teknoloji odaklı girişim hızlandırma programını hem fintech girişimleri hem de bankanın BaaS (bank as a service) stratejisi için kullanacak.

Kısaca bahsetmek gerekirse Standard Chartered, Hong Kong merkezli Super Charger programının iki büyük stratejik destekçisinden biri. Söz konusu program Asya’nın gelecek vadeden finansal teknoloji girişimlerini keşfetmeyi hedefliyor ve Arbor Ventures ve East Ventures gibi yatırımcı partnerler ile yol alıyor.

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz

Standard Chartered Bank’e Türkiye’den önemli transfer

Ödeme Sistemleri

10/06/2018 | Yorum Yok | 540 | sercan5252